https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/standrt-kuru-daireler.jpg

DAİRELER

Daireler , ortak alanlarımızı farklı insanlarla paylaştığımız, ailemizle birlikte yaşamımızı sürdüğümüz yapılardır. Tek katlı ve çok katlı olarak inşa edilir. Günümüzde, sosyal yaşama yakın ve özel manzaraya sahip projeler tercih edilir.

Daireler tasarlanırken, içinde yaşayan ailenin kaliteli bir yaşam sürmesi ve günlük yaşantıda komşuların bir-birlerini rahatsız etmemesi hedeflenir. Bu amaçla, izolasyon, enerji, ısı ve havalandırmada minimum kullanım maliyetiyle maximum konforu sağlamak için yapım aşamasında ciddi maliyetlere katlanılmaktadır. İç tasarımda, duvarlarda yüksek kalite boya, zeminlerde yüksek kalite parke, odalarda yüksek kalite mobilya ve aksesu-arlar kullanılmaktadır. İç tasarım maliyeti, zaman zaman evin toplam maliyetinin 2/3’üne ulaşmaktadır.

Evleri, konforlu hale getirirken, günlük temizliğin önemi ve sağlığı korumadaki rolünü unutmak affedilemez bir hatadır. Tasarım aşamasında odaların temizliğini de ön planda tutulmalı, ev içinde yaşayacak olanları kattan kata taşınan, ortama emdiği havayı geri veren, parke ve mobilyalara zarar veren, rahatsız edici bir ses çıkaran konvansiyonel süpürgelere mecbur bırakmamalı, ısı ve havalandırmada olduğu gibi temizlik içinde sistemler tercih edilmelidir.

Merkezi Süpürge Sistemi; evler için temel bir sistemdir. Odaların hijyenik bir şekilde temizlenmesi sağlar, havalandırmaya destek ve sağlıklı yaşamı destekler. Kurulumu kolay ve uzun ömürlüdür. Dünyada; mikropları, akarları, kirleticileri, bakteri ve virüsleri sıradan bir süpürme işlemi ile ortamdan uzaklaştıran tek SÜPÜRGEDİR. Kullanılan evin konforunu ve değerini artırır.

SİSTEM
NASIL UYGULANIR?

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/02/daireler-standart-islak-kuru-plan.jpg
Dairelerde; sistemin emiş yapan ana vakum ünitesi balkona, teknik odaya, kiler veya depo gibi yaşam mahallinden uzak bir alana monte edilir.

Evin çeşitli noktalarına vakum prizleri monte edilir. Vakum prizleri konumlandırılırken genelde önü kapanmayacak ve temizlik sırasında çevredeki mobilya ve aksesuarlara zarar vermeyecek alanlar seçilir.

Vakum prizleri ile vakum ünitesi arasına 2” (51mm) çapında vakum hattı uygulaması yapılır. Vakum hatları duvar içinden, asma tavan içinden yâda zeminde şap içinden uygulanır.

Standart Kuru Tip Merkezi Süpürge Sistemi; vakum hattı, vakum prizleri, vakum ünitesi, temizlik setinden (hortum ve aksesuarlar) oluşur.

SİSTEM
NASIL UYGULANIR?

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/02/daireler-pratik-model-kullanim-sekli.jpg
Evinizin çeşitli noktalarına hortumlu vakum prizleri monte edilir. Vakum prizleri konumlandırılırken genelde önü kapanmayacak ve temizlik sırasında çevredeki mobilya ve aksesuarlara zarar vermeyecek alanlar seçilir.

Vakum prizleri ile vakum ünitesi arasına 2” (51mm) çapında özel vakum hattı uygulaması yapılır. Vakum hatları asma tavan içinden yâda zeminde şap içinden uygulanır.

Pratik Model Merkezi Süpürge Sistemi; vakum hattı, vakum prizleri, vakum ünitesi, temizlik setinden (hortum ve aksesuarlar) oluşur.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Pratik_Sistem-vakum-hatti.jpg

VAKUM HATTI

Eviniz kaba inşaat safhasında yada tadilat ve boya badana işlemleri sırasında vakum hattının uygulanması gerekir. Uygulama asma tavan içinden, duvar içinden yada zeminde şap içinden yapılır. Vakum hattında; 2” (51 mm) çapında özel vakum boruları kullanılır.

VAKUM PRİZLERİ

Evinizin çeşitli noktalarına vakum prizleri monte edilir. Prizler konumlandırılırken, genelde önü kapanmayacak ve temizlik sırasında çevredeki mobilya ve aksesuarlara zarar vermeyecek alanlar seçilir. Vakum hattı zeminden uygulanırsa zeminden min.50cm yüksekliğe, tavandan uygulanırsa zeminden min.100cm yüksekliğe konumlandırılır.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/02/pratik-duvar-hortum.jpg
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2020/12/QB-duvar-ustu-model-.jpg

VAKUM ÜNİTESİ

Sistemin emiş yapan ana vakum ünitesi evin balkonuna, teknik odaya, kiler veya depoya gibi yaşam mahallinden uzak bir alana monte edilir. ( Duvar içine gizlenen ve yer kaplamayan daha sessiz olan ünitelerimiz de vardır. Duvar içine gizlenen ünitelerimiz evin herhangi bir odasına monte edilebilir)

EGZOZ ÇIKIŞI

Vakum ünitesi monte edildiği noktadan dışarı (atmosfere) egzoz hattı ile çıkış yapılır. Çıkış noktasına egzoz kapağı monte edilir. Egzoz çıkış noktası için insan hareketliliğinin olmadığı yada az olduğu bölümler seçilir. Ünite içinde filtrelenmiş ağır hava egzoz hattı vasıtası ile dışarı atılır.

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Pratik_Sistem-egzoz.jpg
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/daireler-pratik-model-hortum-aksesuar.jpg

HORTUM VE AKSESUARLAR

Pratik modelde her vakum prizinin bağlı olduğu vakum hattı içine hortum gizlenir. Hortum boyu, prizin konumuna göre değişmekle birlikte 9-12-15 ve 18 metre uzunluğundadır. Tercihen hortumlar kılıflı olarak kullanılırken, talebe göre kılıfsız hortumda kullanılabilmektedir. Zengin aksesuarlardan oluşan temizlik setleri ile her yüzeyi rahatlıkla temizleyebilirsiniz.

HER EVE ÖZEL
AKSESUARLAR

Pratik model Merkezi süpürge sisteminde geleneksel süpürgelerde kullanılan tüm aksesuarlardan bulunur. Bunun yanı sıra Evinize özel aksesuar aksesuarları da vardır. Bu sayede evdeki evcil dostlarımızın, şöminenizin, araçlarınızın, yüksek alanlarınızın vb. gibi bir çok alanın temizliğini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sistem Nasıl Kullanılır?

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Pratik_Sistem-nasil-kullanilir-banner.jpg
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Pratik_Sistem-nasil-1.jpg

1

Prizin kapağı açılır ve istenilen uzunlukta hortum çekilerek çıkarılır.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Pratik_Sistem-nasil-2.jpg

2

Yeteri kadar uzunlukta hortum çekip çıkardıktan sonra, hortum kilitlenir.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/pratik_pistem-nasil-3.jpg

3

Vakum ünitesini çalıştırmak için, prizde bulunan çalıştırma kolu çekilir.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/pratik_pistem-nasil-42.jpg

4

Tutma başlığı hortuma takılır ve 90 km/s hızla hareket eden vakum ile temizlik başlar.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/pratik_pistem-nasil-51.jpg

5

Temizlik işi bittiğinde, henüz sistem çalışırken, vakum prizine yaklaşılır ve tutma başlığı hortumdan çıkarılır.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/pratik_pistem-nasil-6.jpg

6

Hortum kilidi açılır.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/pratik_pistem-nasil-7.jpg

7

Hortumun ucu elle kapatılır, vakumun etkisiyle hortum otomatik olarak vakum prizi içine geri toplanır.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/pratik_pistem-nasil-81.jpg

8

Priz kapağı kapatılır. Priz kapağı kapandığında sistemde kapanmış olur.

Çalışma şeklini nasıl görebilirim?

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2020/12/showcar-dark.jpg
Sistemin çalışma şeklini aşağıdaki video linkini tıklayarak izleyebilir, Showroomlarımızı ziyaret edebilir, yada AVRUPA’da ilk ve tek olan SHOWCAR’n (mobil showromun) istediğiniz bir adrese gelmesini talep edebilirsiniz.
1
Hangi aşamada evime uygulatmalıyım?

Merkezi Süpürge Sistemini, eviniz kaba inşaat aşamasındayken, tadilata veya boya badana işlemleri sırasında rahatlıkla uygulatabilirsiniz.
2
Vakum hattında hangi tür borular kullanılıyor?

Vakum hatlarında TAMAMEN ÖZEL PVC vakum boruları kullanılır.

3
Vakum Hattını kendi tesisat ustama yaptırabilir miyim?

Vakum hattının ehliyet sahibi eğitimli Merkezi Süpürge Sistemi teknik personeli tarafından yapılması gerekir. Firmamız, tüm teknik personelini yurtdışı fabrikalarda eğitmiş ve her geçen gün gelişen teknolojiye göre eğitimlerini güncellemektedir. Herhangi bir tesisat ustasına vakum hattı uygulamasını yaptırırsanız, iş bitiminde boruların üzeri kapanmadan mutlaka firmamıza test ettirmeniz gerekir. Aksi durumunda hortumu çekip çıkarmada sıkıntı yaşayabilirsiniz.
4
Vakum Ünitesini Nereye Konumlandırmalıyım?

Vakum ünitesi, daireniz çok katlı ise en alt kata (teknik oda, kiler, depo, balkon) tek katlı ise aynı kat için-deki teknik oda, depo ve balkon gibi alanlara konumlandırılır.

Vakum ünitesinin konumlandırıldığı yer için ; ünitenin çıkardığı sesten (max. 66 db) rahatsız olmamak için yaşam mahallinden uzakta bir yer tercih edilmeli ve egzoz hattı dış mekana çıkarılabilir olmalıdır.

DİKKAT! Duvar içine gizlenen ve yer kaplamayan daha sessiz olan ünitelerimiz de vardır. Duvar içine gizlenen ünitelerimiz evin herhangi bir odasına monte edilebilir.

5
Hangi uzunlukta hortumu tercih etmeliyim?

Pratik modelde hortum vakum prizi içinde gizlidir. Temizlik için hortum priz içinden çekip çıkarılır, taşınmaz. Bu nedenle uzunluk sorun olmaz.

Hortum uzunluğu belirlenirken prizin konumlandırıldığı yer ve vakum hattı uzunluğu bir kriterdir. Priz yeri konumlandırılırken priz sayısının minimum da tutulması hedeflenir. Hortum uzunluğu tercihinize bırakılırsa ülkemizdeki evlerde en kullanışlı hortum uzunluğu 12 metredir.

6
Hortumu kılıflı mı? Kılıfsız mı? Tercih etmeliyim?

Pratik modelde hortumlar kılıflı yada kılıfsız kullanılabilir.

Kılıf; hortumun vakum hattı içinde rahat hareket etmesini sağlar. Ayrıca, hortum uzun olduğu için, priz noktasından uzaklaşıldığı ve kullanırken kapı ve mobilyalara sürtüneceği unutulmamalıdır. Kılıf sürtünme sırasında kapı ve mobilyaları korur.

Pratik modeli, mutfak, hobi odası ve otopark vb. gibi alanlar için kullanacaksanız, kılıfsız hortum da tercih edebilirsiniz, çünkü buralarda hortumun mobilyalara sürtünme olasılığı düşüktür.

7
Sistemin Emiş Gücü Ne Kadardır?

Pratik modelde, vakum ünitesi sabit ve gezdirilmediği için hacimsel olarak daha büyük, yüksek vakum yapabilen motorları vardır. Bu nedenle portatif süpürgelere kıyasla 3-4 kat daha güçlüdür. Teknik ekibimiz iş bitiminde ölçü aletleri ile bunu ispatlamaktadır.
8
Evim çok katlı, her katta aynı anda temizlik yapabilir miyim?

Pratik model çalışma prensibi gereği tek kullanıcılıdır. Vakum ünitesi çok kullanıcılı da olsa, hortum vakum prizi içinden çekip çıkarıldığı için tek kişi kullanabilir. Örneğin; eş zamanlı 2 kullanıcılı vakum ünitesi tercih ettiniz ve eviniz 3 katlı. 1.Katta sistem kullanılıyor, giriş katta da kullanılmak isteniyor. Giriş katta sistemi kullanan kişi vakum nedeni ile hortumu çekip çıkaramayacaktır.

Bu örnekten devam edersek ve her katta sistemi eş zamanlı kullanmak isterseniz, her kat için ayrı sistem uygulatmanız ve her sisteme ayrı ayrı vakum ünitesi bağlatmanız gerekir.

9
Sadece Kuru Toz Temizliği mi yapabiliyorum?

Pratik model ile kuru toz temizliği yapılır. Bunun yanı sıra şömine bulunan evlerde, kül temizliği, evcil hayvan temizliği gibi temizlikler yapılabilmektedir. Ancak, bunun için bazı özel aksesuarları da almanız gerekir.
10
Sıvı Emişi Yapabilir miyim?

Pratik modelde kullanılan hortum ve aksesuarlarla sıvı temizliği yapılamaz.
Evinizde sıvı temizliği yapmak istiyorsanız, sisteminizi tek vakum ünitesi kullanarak standart model ıslak-kuru sistem ile karma olarak uygulatabilirsiniz. Böylelikle günlük temizlikte Pratik Model priz, hortum ve aksesuarlarını, sıvı temizliği yaparken yada yıkama ve şampuanlama yapmak istediğinizde, Islak-kuru sistem priz ve hortumlarını kullanırsınız.
11
Emiş Gücü Zamanla Azalır mı?

Bazı vakum ünitelerinde emiş gücü hiç düşmez hep yüksek kalır, ancak bazı ünitelerde filtre kirlendikçe emiş gücü düşebilmektedir. Bu tür bir ünite tercih edildiyse filtrenin daha sık temizlenmesi gerekebilir.
12
Vakum Hatları Zamanla Tıkanır mı?

Pratik modelde vakum hattının bir bölümünde hortum eder. Hortumun hareket ettiğini alanlarda vakum hattı tıkanmaz. Hortumun hareket etmediği alanda ise normal şartlar altında vakum hatlarının tıkanması çok zordur. Çünkü; temizliğin yapıldığı aksesuarın emiş deliği 18-22mm, hortum çapı 32mm, vakum hattı çapı ise 51mm’dir. Özetle temizliğin yapıldığı aksesuardan başlamak üzere vakum hattına kadar, çap hep genişlemektedir.

Ancak, buna rağmen çok nadir olsa da hatalı kullanım nedeni ile içinde hortumun hareket etmediği hatlar tıkanabilmektedir.
Ancak, vakum hatları tıkansa da kırma dökme yapmadan açılabilmektedir. Firmamız, kendi satışını yaptığı markaların yanı sıra piyasa da bulunan birçok markaya servis hizmeti vermektedir. 30 Yılda yaklaşık 45 binin üzerinde sisteme teknik servis desteği verilmiştir. Tıkanıklık için firmamıza gelen servis taleplerinin ortalaması, tüm servis taleplerinin % 1’ini aşmamaktadır.

13
Hortum vakum hattı içinde hareket ederken kirlenmez mi?

Pratik modelde hortum vakum hattı içinde hareket eder. İlk bakışta hortum vakum hattı içine girdiği için kirlendiği düşünülebilir. Halbuki; tam aksine sistemin çalışma prensibi gereği hortum daha temiz kalır.
Şöyle ki; temizlik için hortumun prizden çekip çıkarılması gerekir. Hortum çekip çıkarıldığında, hortumun çekildiği alandaki borunun çeperlerine kirler yapışsa da, vakumla hortum tekrar geri giderken yapışan kirler yerinden sökülecek ve vakum ünitesine gidecektir. Dolayısı ile kirler hiçbir zaman hortumun üzeri ile temas etmeyecektir.
Ayrıca, vakum hattından hortum kirli yüzeylerin temizliği için çıkarılır. Dolayısı ile hortum prizden kirli bir yüzeyin üzerine çıkarılır ve temizlik sırasında temas ettiği yüzeylerdeki kirler hortuma yapışabilir. Hortum vakum hattı içine giderken vakumun etkisi ile bu kirler de temizlenerek vakum ünitesine gidecektir. Özetle hortum vakum hattı içinde hareket ettiğinde her defasında kendisini de temizleyecektir:
14
Hortum prizden çıkarsa ne olur? Tekrar yerine takılır mı?

Pratik modelde hortum vakum hattı içinde serbesttir. Herhangi bir yere sabitlenmez. Kullanırken yanlışlıkla fazla çekilirse prizden çıkabilir, sorun olmaz. Hemen yerine takıp kullanmaya devam edebilirsiniz.
15
Hortum vakum hattı içinde hareket ederken takılıp kalır mı?

Pratik modelde, vakum hattının hortumun hareket ettiği bölümlerinde özel kavisli dirsekler kullanılır. Normal şartlar altında dışardan bir müdahale olmadığı sürece (boruya vida yada çivi saplanmadığı sürece) hortumun takılıp kalması imkansızdır.
16
Hortum vakum hattı içine kaçabilir mi?

Pratik modelde, hortumun vakum hattına kaçmaması ile aşağıdaki önlemler alınır.
1. Hortumun ucundaki , tutma kolunun takıldığı başlık hortuma yapıştırılır, yapıştırılan başlık vakum hattına giremez.
2. Vakum hattında hortumun hareket ettiği bölüm, hortum uzunluğu kadar uygulanır.
Yukarıdaki önlemler nedeni ile hortum vakum hattına kaçamaz. Hortumun vakum hattına kaçması için kopması gibi anormal bir durumun oluşması gerekir. Ancak böyle bir durumda dahi teknik servisimiz kırma dökme yapmadan hortumu yerinden çıkaracaktır.
17
Garantisi ve Ömrü nedir?

Merkezi süpürge sistemleri uzun ömürlüdür. Seçilen sisteme göre değişmekle birlikte ömrü evinizin ömrünün ekonomik ömrü ile aynıdır.
Firmamızın satışını yaptığı ürünlerin ömrü 15-20 yıl arasında değişmektedir. Garantisi, seçilen ürüne göre değişmekle birlikte 2 ile 5 yıl arasında değişir.

PRATİK MODEL
MERKEZİ SÜPÜRGE SİSTEMİ BİLEŞENLERİ

Pratik Model Merkezi Süpürge Sistemi; vakum hattı, vakum prizleri, vakum ünitesi, temizlik seti (hortum ve aksesuarlar), özel aksesuarlar ve uygulama işçiliğinden oluşur.

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/02/daireler-pratik-model-supurge-111.jpg
Her biri Dünyanın
önde gelen
markaları tarafından
üretilmiş,
yeni teknoloji
vakum üniteleri
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/daireler-pratik-model-supurge-5.jpg
Her mekana uygun,
farklı renk ,
boyut ve modellerde
tasarlanmış
bir birinden özel
vakum prizleri
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/daireler-pratik-model-supurge-12.jpg
Her biri özel olarak
tasarlanmış,
farklı boylarda
hortum ve
zengin aksesuarlardan
oluşan temizlik setleri
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/daireler-pratik-model-supurge-11.jpg
Uluslar arası vakum
standartlarında
üretilmiş,
farklı çap ve özelliklerde
vakum
hattı malzemeleri
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/daireler-pratik-model-supurge-3.jpg
Uluslararası
standartlarda,
fabrika sertifikalı
uzman montaj
ekibinin yaptığı
uygulamalar
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/daireler-pratik-model-supurge.jpg
Her evin kendine
özel temizlik ihtiyacı
vardır. İhtiyaçlarınızı
karşılamak
üzere tasarlanmış
özel aksesuarlar

>>> Size uygun bir çözüm bulmak bizim işimizdir <<<

Happy family having fun time at home together
Ayrıcalıklı bir yaşam alanı ister misiniz?
Happy family having fun time at home together
PROJENİZ ayrıcalıklı olsun ister misiniz?
Happy family having fun time at home together
PARTNER olmak ister misiniz?

Teklif Alın

Sistemi uygulatmak için yan taraftaki iletişim yöntemlerinden birini
veya aşağıdaki formlardan herhangi birini doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

DİKKAT! Size özel bir çözüm sunabilmemiz için detaylı teklif formunu doldurmanızı rica ederiz.
+90 212 325 08 84
+90 530 762 73 52
info@mervaks.com

MERVAKS

Bugün halen, ülkemizdeki birçok büyük inşaat firmasının çözüm ortaklığını yürüten firmamız, Uluslararası ortakları ile ve ürün, satış, uygulama ve teknik servis hizmetleri konusunda dünyanın sayılı AVRUPA'nın en büyük Merkezi Süpürge Sistemleri firmalarındandır.
KVKK Aydınlatma Metni
ÇALIŞMA SAATLERİ
Hafta içi hergün
Saat 8.00 - 17.00
Hafta sonu
Acil Erişim Hattımızdan arayabilirsiniz
LOCATION
Maslak Mah. AOS 9.Sok. No:310/1
İç Kap No:39 ATA Plaza
Sarıyer / İSTANBUL
TELEFON
+90 (212) 325 08 84
E-POSTA
info@mervaks.com
tr_TRTurkish