YATLARDA STANDART ISLAK- KURU
MERKEZİ SÜPÜRGE SİSTEMİ

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/islak-sistem-buton.jpg
Merkezi süpürge sistemi tüm Yatlar için temel bir sistemdir. Kamaralar hijyenik bir şekilde temizlenir ve sağlıklı bir yaşamı garanti eder.

Kurulumu kolay ve dayanıklıdır. Dünyada mikropları, akarları, alerjenleri, kirleticileri, bakterileri ve virüsleri sıradan bir süpürme işlemi ile EL DEĞMEDEN dışarı atan tek SÜPÜRGEDİR.

Temizlik için hortumun vakum prizine takılması yeterlidir.

Rahatlık herkesin hakkı

Bir süpürge düşünün, tek yaptığınız tek şey süpürmek. Başka bir şey yapmanıza gerek yok. Siz sadece süpürme işlemini yapın.
O tozları, sıvıları emer. Şampuanlı yıkama yapmanızı sağlar. Tüm bunları yaparken, bakıma gerek duymaz.
Çöpünü, kirini otomatik olarak pis su hattına tahliye eder.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Islak-Kuru-Sistem-koltuk.jpg

VİRÜS VE BAKTERİLERLE
TEMAS ETMEZSİNİZ.

Vakum ünitesi, Çöp haznesini ve filtre temizliğini otomatik olarak yaptığı için virüs ve bakterilerle temas etmezsiniz. Tek yapmanız gereken evinizde süpürme işlemi yapmak ve koltuğunuza oturup keyfinize bakmak olacaktır.

Emiş gücü düşmez
Hep yüksek kalır

Ünite toz ve kiri su ile filtre ettiği ve sistem kapatıldığında içinde biriken yoğun sıvı haldeki kirleri tahliye ettiği için, sistemin emiş gücü düşmez, hep ilk kurulduğu andaki gücü ile size hizmet vermeye devam eder
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2020/11/guclu.jpg

O’nunla her yeri süpürün

Islak-Kuru sistem ile kuru toz temizliğinin yansıra sıvı temizliği de yapabilirsiniz. Üstelik sadece Yatın içinde değil, Güvertesinde biriken suları da temizleyebilirsiniz.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/su-tahliye-hizmetleri-boru.jpg

Zor Anlarınızda Size destek olur

Islak-Kuru sistemi ile tüm süpürme işlemlerini yapabildiğiniz gibi, yatınızda beklenmedik zamanda meydana gelebilecek su baskınları ve lavabo tıkanıklıkları içinde kullanabilirsiniz.

Tek yapmanız gereken hortumu prize takmak ve toplanan suları hızlı ve kuvvetli bir şekilde birkaç dakika içinde vakumlamak olacaktır.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/yatlar-islak-kuru-sistem.jpg

SİSTEM
NASIL UYGULANIR?

Yatlarda; sistemin emiş yapan ana vakum ünitesi evin makine dairesi veya depoya gibi yaşam mahallinden uzak bir alana monte edilir.

Yatın çeşitli noktalarına vakum prizleri monte edilir. Vakum prizleri konumlandırılırken genelde önü kapanmayacak ve temizlik sırasında çevredeki mobilya ve aksesuarlara zarar vermeyecek alanlar seçilir.

Vakum prizleri ile vakum ünitesi arasına 2” (51mm) çapında vakum hattı uygulaması yapılır. Vakum hatları duvar içinden, tavan içinden yâda zeminden uygulanır.

Standart Kuru Tip Merkezi Süpürge Sistemi; vakum hattı, vakum prizleri, vakum ünitesi, temizlik setinden (hortum ve aksesuarlar) oluşur.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Islak-Kuru_Sistem-nasil-kullanilir-vakum-hatti.jpg

VAKUM HATTI

Yatınız yapım aşamasındayken yada bakım işlemleri sırasında vakum hattının uygulanması gerekir. Uygulama tavan içinden, duvar içinden yada zeminden yapılır. Vakum hattında; 2” (51 mm) çapında özel vakum boruları kullanılır..

VAKUM PRİZLERİ

Yatınızın çeşitli noktalarına vakum prizleri monte edilir. Prizler konumlandırılırken, genelde önü kapanmayacak ve temizlik sırasında çevredeki mobilya ve aksesuarlara zarar vermeyecek alanlar seçilir.


https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Islak-Kuru_Sistem-nasil-kullanilir-vakum-unitesi.jpg

VAKUM ÜNİTESİ

Sistemin emiş yapan ana vakum ünitesi Yatın makine dairesi veya depo gibi yaşam mahallinden uzak bir alana monte edilir. Ünitenin monte edildiği alanda pis su gider hattının ve temiz su hattının olması gerekir.

EGZOZ ÇIKIŞI

Vakum ünitesi monte edildiği noktadan dışarı (atmosfere) egzoz hattı ile çıkış yapılır. Çıkış noktasına egzoz kapağı monte edilir. Egzoz çıkış noktası için insan hareketliliğinin olmadığı yada az olduğu bölümler seçilir. Ünite içinde filtrelenmiş ağır hava egzoz hattı vasıtası ile dışarı atılır.

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Islak-Kuru_Sistem-nasik-kullanilir-egzoz-cikisi.jpg

Günlük Temizlik Seti

(HORTUM VE AKSESUAR)

Temizlik için 9 metre uzunluğunda hortum ve aksesuarlar kullanılır. Standart hortum boyu her ne kadar 9 metre uzunluğunda olsa da 7.5 metre, 10.5 metre, 12 m uzunluğunda hortumlarda bulunur. Hortum uzunluğu prizlerin konumlandırıldığı alana göre belirlenir. Vakum prizine takıldığında sis-temi çalıştıran tak-çıkar ve hortum ucundan sistemi kapatıp açmak için on/off düğmesi olan hortum modelleri bulunur. Günlük temizlik setleri ile sıvı emişi yapılabilir. Ancak, şampuanlı halı yıkama yapılmak isteniyorsa Islak Temizlik Setinin alınması gerekir.

Şampuanlı Temizlik Seti

Temizlik seti içinde 9 metre uzunluğunda temizlik hortumu ile temiz su temini için 15 metre uzunluğunda su hortumu ve sıvı emişi için aksesuarlar bulunur. Lokal kirlerin yıkanarak vakumlanması için set içine ekstra olarak spreyler ve deterjanda bulunur.

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Islak-Kuru_Sistem-sampuanli-temizlik-set.jpg
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/yatlar-islak-kuru-sistem-ozel-aksesuar.jpg

Özel Aksesuar

Islak-Kuru Tip Merkezi süpürge sisteminde geleneksel süpürgelerde kullanılan tüm aksesuarlardan bulunur. Bunun yanı sıra Yatınıza özel aksesuar aksesuarları da vardır. Bu sayede koltuk kanepe ve yataklarınız gibi bir çok alanın temizliğini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Sistem Nasıl Kullanılır?

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Islak-Kuru_Sistem-nasil-kullanilir-banner.jpg
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Islak-Kuru_Sistem-nasil-1.jpg

1

Islak-Kuru sistem ile temizliğe başlamak için sadece hortumun vakum prizine takılması sisemin çalışması için yeterlidir.
Hortumun Prize takılması ile birlikte hemen 90 km/s hızla hareket eden bir vakum devereye girecek ve benzersiz temizliğe başlanılabilecektir.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/02/Islak-Kuru_Sistem-nasil-6.jpg

2

Özel tasarlanmış; Esnek, hafif hortumu ve zengin aksesuarları ile evinizin her yerinde konforlu bir temizlik sağlar.
Islak-Kuru Sistemin tüm özelliklerini kullanarak ortama tozu geri sirküle ettirmeden hızlı ve etkin bir şekilde temizlik yapabilme imkanı elinizde demektir.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Islak-Kuru_Sistem-nasil-3.jpg

3

Şampuanlı yıkama için, su hortumunu en yakın musluğa, temizlik hortumunu da vakum prizine takmak yeterlidir. Temizlemek istediğiniz yere deterjan döküp, hortumunuzdan su püskürterek yıkayabilir ve şampuanlı sıvıyı vakumlayarak temizleyebilirsiniz.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Islak-Kuru_Sistem-nasil-4.jpg

4

Sistemi kapatmak için hortum ucundaki on/off düğmesine basmak yada hortumu prizden çekip çıkartmak yeterlidir.
Temizlik işleri tamamlandığında hortum ve aksesuarları toplanarak özel tasarlanmış askısına asmak yelerlidir. .
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Islak-Kuru_Sistem-nasil-5.jpg

5

Islak-kuru vakum ünitelerinde filtre ve çöp haznesi temizlemeye gerek yoktur. Vakum ünitesi kirleri su ile filtre eder ve birikmiş kirli sıvıyı otomatik olarak pis su hattına tahliye eder. Yılda bir defa ünitenin penceresi şayet kirlenmişse bir bezle silmek olacaktır.

Çalışma şeklini nasıl görebilirim?

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2020/12/showcar-dark.jpg
Sistemin çalışma şeklini aşağıdaki video linkini tıklayarak izleyebilir, Showroomlarımızı ziyaret edebi-lir, yada AVRUPA’da ilk ve tek olan SHOWCAR’n (mobil showromun) istediğiniz bir adrese gelmesini talep edebilirsiniz.
1
Hangi aşamada uygulatmalıyım?

Merkezi Süpürge Sistemini, yatınız yapım aşamasındayken yada bakım işleri sırasında uygulatabilirsiniz
2
Vakum hattında hangi tür borular kullanılıyor?

Vakum hatlarında 2” çapında ASTM F-2158 uluslararası vakum standardına uygun PVC vakum boruları
kullanılır. Bu standarda sahip borular antistatik özellikte, kavisleri vakum için özel tasarlanmış ve
bağlantı noktalarında tam eşleşme sağlarlar.

Yangın yönetmeliği olan yapılar için, yangın geciktirici M1 sınıfı PVC borular, galvaniz çelik, alüminyum yâda paslanmaz çelik borular da kullanılır.

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2020/12/rohrsystem.gif

Kullanılmaması Gereken Borular
Her üründe olduğu gibi vakum boruların da taklitleri bulunmaktadır. Taklitleri antistatik değildir ve
bağlantı noktalarında tam eşleşme sağlamazlar. Bu tür borularla yapılan altyapıda tıkanma olasılığı
artacak ve ilerleyen zamanlarda sizlere külfet olmaya başlayacaktır.

Bunun yanı sıra sistemin vakum hattında ülkemizde kullanılan pis su boruları geçmişte kullanılmış ve
bazı firmalar tarafından hala kullanılmaya devam etmektedir. Ancak, pis su borularının yapısı vakum
borularından farklıdır. Bu nedenle pis su boruları ile yapılan altyapıda tıkanma olasılığı artacak ve
ilerleyen zamanlarda sizlere külfet olmaya başlayacaktır.

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2020/12/abwasserrohr.gif
3
Vakum Hattını kendi tesisat ustama yaptırabilir miyim?

Vakum hattının ehliyet sahibi eğitimli Merkezi Süpürge Sistemi teknik personeli tarafından yapılması gerekir. Firmamız, tüm teknik personelini yurtdışı fabrikalarda eğitmiş ve her geçen gün gelişen teknolojiye göre eğitimlerini güncellemektedir.

Herhangi bir tesisat ustasına vakum hattı uygulamasını yaptırırsanız, iş bitiminde boruların üzeri kapanmadan mutlaka firmamıza test ettirmeniz gerekir. Aksi halde, hatalı uygulama yapıldıysa vakum hattınız tıkanma olasılığı artacak ve ilerleyen zamanlarda sizlere külfet olmaya başlayacaktır.

4
Vakum Ünitesini Nereye Konumlandırmalıyım?

Vakum ünitesini yatın makine dairesine yada depo gibi bir alana konumlandırabilirsiniz.
Vakum ünitesinin konumlandırıldığı yer için ; ünitenin çıkardığı sesten (max. 66 db) rahatsız olmamak için yaşam mahallinden uzakta bir yer tercih edilmeli ve egzoz hattı dış mekana çıkarılabilir olmalıdır. Ayrıca vakum ünitesinin monte edileceği alanda pis su gider hattı ve temiz su bağlantısı da olmalıdır.
5
Vakum Priz Sayısını azaltıp, uzun hortum tercih etsem olur mu?

Merkezi süpürge sisteminde hortum boyu standardı 9 metredir. Bu uzunluk bazı Avrupa ülkelerinde 7,5 metreye kadar düşürülmüştür. Hortum uzunluğu bazen isteğe bağlıdır, ancak bazen evinizin yapısı ve prizlerin konumuna göre belirlenir.

Yatınızın yapısı müsaitse daha fazla vakum prizi monte edip, hortum boyunu kısa tutmak sistemin daha verimli çalışmasını sağlar.

6
Sistemin Emiş Gücü Ne Kadardır?

Vakum Ünitesi sabit ve gezdirilmediği için hacimsel olarak daha büyük, yüksek vakum yapabilen motorları vardır. Bu nedenle portatif süpürgelere kıyasla 3-4 kat daha güçlüdür. Teknik ekibimiz iş bitiminde ölçü aletleri ile bunu ispatlamaktadır.
7
Yatım çok katlı, her katta aynı anda temizlik yapabilir miyim?

Siz talep etmediyseniz, merkezi süpürge sistemi Yatlarda genellikle tek kullanıcılı olarak uygulanır. Çok kullanıcılı sistem talep ediyorsanız proje aşamasında teknik ekibimize bilgi vermeniz gerekir.
8
Sadece Sıvı Temizliği mi yapabiliyorum?

Islak-Kuru Merkezi Süpürge sistemini sıvı temizliği ve şampuanlı yıkamanın yansıra günlük toz temizliğinde de kullanabilirsiniz. Islak-Kuru Merkezi Süpürge Sistemi olan bir evde temizlik için farklı bir süpürgeye ihtiyaç yoktur.
9
Emiş Gücü Zamanla Azalır mı?

Islak-Kuru Merkezi Süpürge Sistemlerinin vakum üniteleri otomatiktir. Üzerinde filtre ve çöp haznesi yoktur. Ünite içine vakumlanan kuru tozlar, ünite girişinde su filtre edilerek, yoğun sıvı galinde ünite içinde toplanır. Toplanan yoğun sıvı halindeki kirler, elektrot seviyesine geldiğinde yada sistem her kapandığında otomatik olarak pis su gider hattına tahliye edilir. Bu nedenle emiş gücü hep yüksek kalır, düşmez.
10
Sıvı temizliği nedeni ile zamanla tozlar hortum ve borulara yapışarak, hortum ve vakum hatlarını tıkar mı?

Islak-Kuru Merkezi Süpürge Sisteminde, sıvı temizliği yapıldıktan hemen sonra kuru toz temizliği de yapılır. İlk bakışta sıvı ile ıslanan hortum ve vakum hatlarına tozun yapışacağı düşünülebilir. Ancak, sıvı vakumlandıktan sonra hortum ve vakum hatları yüksek vakumla hızlı bir şekilde kurur. Ancak, buna rağmen sıvı temizliği sonrası yapılan toz temizliğinde tozların hortum ve vakum hatlarının içine yapışacağı düşünülürse tüm temizlik işleri tamamlandığında en yakın lavaboya su doldurarak yoğun su vakumlanması yeterli olacaktır. Yoğun su hortum ve borularınızı tertemiz hale getirecektir.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/02/yatlar-lavobo.jpg
11
Halı üzerine dökülmüş bir meşrubat lekesini temizlemek içinde su hortumunu kullanmam gerekiyor mu?

Su hortumu geniş yüzeylere su vererek yıkamak için kullanılır. Lokal lekeler için su hortumunu kullanmak durumunda değilsiniz.
Set içindeki Spreyer’a su ve deterjan doldurarak leke üzerine püskürtebilir ve hortum ve aksesuarlarınızla vakumlayabilirsiniz.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/aksesuar.jpg
12
Vakum priz yanına temiz su temini için su prizi yapılamaz mı ?

Yat uygulamalarında, her katta bir musluk olduğu için su temini musluktan yapılmaktadır. Ancak, profesyonel uygulamalarda vakum prizi yanına su priz uygulaması da yapılabilmektedir.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/vakum-temizsu-prizi.jpg
13
Temizlik sırasında vakumladığım yüzük, küpe gibi değerli eşyalarım direkt kanalizasyona gidecek, bu tür değerli eşyalar için çözümünüz nedir?

Islak-Kuru Merkezi Süpürge Sisteminde çekilen toz ve kir su ile filtre edilerek direkt pis su hattına gönderilir. Ancak, ev içinden yüzük küpe gibi değerli eşyalarınızı da vakumlayacağınızı düşünüyorsanız bunun için iki farklı çözümümüz var.

1. Temizlik hortumunun önüne hortum filtresi alabilirsiniz. Bu sayede yüzük küpe gibi değerli eşyalar bu filtreye takılacaktır.

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Islak-Kuru_Sistem-degerli-esya.jpg

2. Ünitenin gider hattı önüne elek taktırabilirsiniz. Bu sayede yüzük küpe gibi değerli eşyalar bu filtreye takılacaktır.
AppleMark
14
Pis su hattına gönderilen kir zamanla pis su hattını tıkar mı?

Islak-Kuru Merkezi Süpürge Sisteminde çekilen toz ve kir su ile filtre edilerek direkt pis su hattına gönderilir. Pis su hattına gönderilen kir yoğun sıvı (Evlerdeki, lavabo ve klozet giderleri gibi) haldedir. Sıvının için-deki kir tüm yoğunluğun % 10’u kadardır. Bu nedenle tıkamaz.

Ancak, yine de böyle bir endişeniz varsa, ünitenin gider hattına bağlandığı noktaya bir elek taktırabilirsi-niz. Bu şekilde belli boyuttaki kirler elekte takılacaktır. Eleği de yılda 1-2 defa boşaltmanız yeterlidir.

AppleMark
15
Gider hattında oluşabilecek bir koku sistem nedeni ile Yat içine dağılır mı?

Islak-Kuru Merkezi Süpürge Sisteminin vakum üniteleri gider hattına bağlanırken aynen yer süzgeci, lavabo ve klozetlerde olduğu gibi bir “S” ile bağlanır. Ünite içindeki kiri tahliye ettikten sonra “S” içinde temiz su birikir. Buna ilaveten yer süzgeci, lavabo ve klozetlerden farklı olarak gider bağlantısında çek valf de bulunur. Çek valf her temizlik işleminden sonra otomatik olarak kapanır. Tüm bunlar nedeni ile gider hattında oluşabilecek bir koku kesinlikle yayılamaz.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/02/yatlar-supurge.jpg
16
Garantisi ve Ömrü nedir?

Islak-Kuru Merkezi süpürge sistemleri uzun ömürlüdür. Ömrü Yatınızın ömrünün ekonomik ömrü ile aynıdır. Merkezi Sistemin ana vakum ünitesinin gövdesi ömür boyu, motor ve elektrik aksamı 10 yıl garantilidir.

STANDART ISLAK-KURU MODEL
MERKEZİ SÜPÜRGE SİSTEMİ BİLEŞENLERİ

Standart Islak- Kuru Tip Merkezi Süpürge Sistemi; vakum hattı, vakum prizleri, vakum ünitesi, temizlik seti (hortum ve aksesuarlar), özel aksesuarlar ve uygulama işçiliğinden oluşur.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/islak-kuru-sistem-1.jpg
Son teknoloji ıslak-kuru emiş yapabilen Otomatik tahliye sistemine sahip olan özel vakum üniteleri.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/islak-kuru-sistem-2.jpg
Her mekana uygun, farklı renk , boyut ve modellerde tasarlanmış bir birinden özel vakum prizleri
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/islak-kuru-sistem-3.jpg
Farklı boylarda
hortum ve zengin
aksesuarlardan oluşan
temizlik setleri
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/islak-kuru-sistem-4.jpg
Uluslar arası vakum standartlarında üretilmiş, farklı çap ve özelliklerde vakum hattı malzemeleri
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/islak-kuru-sistem-5.jpg
Uluslararası standartlarda, fabrika sertifikalı uzman montaj ekibinin yaptığı uygulamalar
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/islak-kuru-sistem-6.jpg
Yatınızın temizlik
İhtiyaçlarını karşılamak
üzere tasarlanmış
özel aksesuarlar
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/kullanim-konut.jpg
Kendinize özel ayrıcalıklı bir EV olsun ister misiniz?
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/islak-kuru-banner.jpg
PROJENİZ ayrıcalık kazansın ister misiniz?
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/agreement-e1610340781168.jpg
Çözüm ortağı PARTNER olmak ister misiniz?

>>> Size uygun bir çözüm bulmak bizim işimizdir <<<

Happy family having fun time at home together
Ayrıcalıklı bir yaşam alanı ister misiniz?
Happy family having fun time at home together
PROJENİZ ayrıcalıklı olsun ister misiniz?
Happy family having fun time at home together
PARTNER olmak ister misiniz?

Teklif Alın

Sistemi uygulatmak için yan taraftaki iletişim yöntemlerinden birini
veya aşağıdaki formlardan herhangi birini doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

DİKKAT! Size özel bir çözüm sunabilmemiz için detaylı teklif formunu doldurmanızı rica ederiz.
+90 212 325 08 84
+90 530 762 73 52
info@mervaks.com

MERVAKS

Bugün halen, ülkemizdeki birçok büyük inşaat firmasının çözüm ortaklığını yürüten firmamız, Uluslararası ortakları ile ve ürün, satış, uygulama ve teknik servis hizmetleri konusunda dünyanın sayılı AVRUPA'nın en büyük Merkezi Süpürge Sistemleri firmalarındandır.
KVKK Aydınlatma Metni
ÇALIŞMA SAATLERİ
Hafta içi hergün
Saat 8.00 - 17.00
Hafta sonu
Acil Erişim Hattımızdan arayabilirsiniz
LOCATION
Maslak Mah. AOS 9.Sok. No:310/1
İç Kap No:39 ATA Plaza
Sarıyer / İSTANBUL
TELEFON
+90 (212) 325 08 84
E-POSTA
info@mervaks.com
tr_TRTurkish