MÜSTAKİL EVLERDE AKILLI MODEL
MERKEZİ SÜPÜRGE SİSTEMİ

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Akilli_Model-banner.jpg
Merkezi süpürge sistemi Müstakil Evler için temel bir sistemdir. Odaların hijyenik bir şekilde temizlenerek, sağlıklı bir yaşamı garanti eder.

Kurulumu kolay ve dayanıklıdır. Dünyada mikropları, akarları, alerjenleri, kirleticileri, bakterileri ve virüsleri sıradan bir süpürme işlemi ile dışarı atan tek SÜPÜRGEDİR.

Günlük zemin temizliğini ROBOT yapar, siz sadece genel temizliği yapar ve mobilyaların üzerini temizlersiniz.

Ailenize zaman ayırın

Hayatın yoğunluğu içinde odaların günlük yüzey temizliği için vakit ayırmaya gerek yok. ROBOT sizin yerinize yapar. Siz ailenize daha fazla vakit ayırın.

Evde olmanıza gerek yok
"Siz Yokken Başlasın Temizlik"

Akıllı modeli sistemi çalıştırmak için evde olmanıza gerek yok. Dünyanın neresinde olursanız olun, Tablet yada cep telefonunuza indireceğiniz uygulama ile sistemi çalıştırabi-lir, temizliği yaptırabilirsiniz.

Tasarruf edin

ROBOT odaların yüzey temizliğini, siz istediğiniz zaman , istediğiniz sıklıkta yapar. Eve temizlik için gelen günlük profosyonel çalışanlara ihtiyaç azalır belki de gerek kalmaz. Tasarruf edersiniz.

Süpürdükten sonra,
Paspası da Robot yapar

Evinizi süpürdükten sonra sert zeminleri paspas yapmak isterseniz, tek yapmanız gereken, tankına su doldurmak. Robot İstediğiniz zeminleri paspaslasın.

Robotun bakımını siz değil
Merkezi Süpürgeniz yapar

Robot odalarınızı temizledikten sonra haznesine topladığı kir ile birlikte şarz istasyonuna gelir ve Merkezi Süpürgenizi çalıştırır. Merkezi süpürgeniz robotun haznesindeki kirleri boşaltır, filtresini ve fırçalarını temizler.

Robot Ekstra yer işgal etmez
Dar alanlara kurulabilir

Robot ve istasyonu içinde evinizde ekstra bir yer ayırmanıza gerek yok. Normal şartlar altında kullanılmayan dolap altları dahi Robot için uygundur, yeter ki yakınında bir vakum prizi, bir elektrik prizi bulunsun ve önü de açık olsun.

SİSTEM
NASIL UYGULANIR?

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/robot-uygulama.jpg
Akıllı model merkezi süpürge sistemi, herhangi bir modelde merkezi süpürge sistemine, merkezi süpürge sistemi için özel olarak üretilmiş Robotlar ilave edilerek oluşturulur.
Merkezi süpürge sisteminde olduğu gibi evinizin çeşitli noktalarına vakum prizleri monte edilir. Vakum prizleri konumlandırılırken genelde önü kapanmayacak, temizlik sırasında çevredeki mobilya ve aksesuar-lara zarar vermeyecek alanlar seçilir. Bazı vakum prizlerine (max.120 m2 alana 1 adet olacak şekilde) robot istasyonu monte edilir.

Vakum prizleri ile vakum ünitesi arasına 2” (51mm) çapında özel vakum hattı uygulaması yapılır. Vakum hatları asma tavan içinden, duvar içinden yâda zeminde şap içinden uygulanır.

Akıllı Model Merkezi Süpürge Sistemi; vakum hattı, vakum prizleri, ,vakum ünitesi, temizlik robotu ve temizlik setinden (hortum ve aksesuarlar) oluşur.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Akilli_Model-kullanim-vakum.jpg

VAKUM HATTI

Eviniz kaba inşaat safhasında yada tadilat ve boya badana işlemleri sırasında vakum hattının uygulanması gerekir. Uygulama asma tavan içinden, duvar içinden yada zeminde şap içinden yapılır. Vakum hattında; 2” (51 mm) çapında özel vakum boruları kullanılır.

VAKUM PRİZLERİ

Evinizin çeşitli noktalarına vakum prizleri monte edilir. Genel temizlik için Prizler konumlandırılırken, evdeki diğer elektrik prizleri ile aynı yüksekliğe (tercihen 35mm), genelde önü kapanmayacak ve temizlik sırasında çevredeki mobilya ve aksesuarlara zarar vermeyecek alanlar seçilir.

Robotun konumlandırılacağı priz elektirk prizinin yanına uygulanır.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Akilli_Model-kullanim-vakum-2.jpg
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Pratik_Sistem-vakum-unite.jpg

VAKUM ÜNİTESİ

Vakum ünitesi evin bir noktasına sabitlenir. Bu müstakil bir evde, en alt katta teknik odaya, otoparka, kiler, depo, çamaşır odası gibi yaşam mahallinden uzak bir alana monte edilir

EGZOZ ÇIKIŞI

Vakum ünitesi monte edildiği noktadan dışarı (atmosfere) egzoz hattı ile çıkış yapılır. Çıkış noktasına egzoz kapağı monte edilir. Egzoz çıkış noktası için insan hareketliliğinin olmadığı yada az olduğu bölümler seçilir. Ünite içinde filtrelenmiş ağır hava egzoz hattı vasıtası ile dışarı atılır.

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Pratik_Sistem-egzoz.jpg
Akıllı Robot Süpürge

ROBOT

Günlük temizlik için Robotlar kullanılır. Robotlar sisteme bağlandığında yer işgal etmemesi için genelde dolap altları tercih edilir. Robotların bağlandığı vakum prizinin yanında elektrik prizi de olması gerekir.

TEMİZLİK SETİ
(HORTUM VE AKSESUAR)

Temizlik için standart 9 metre uzunluğunda hortum ve aksesuarlar kullanılır. Ancak 7.5 metre, 10.5 metre, 12 m uzunluğunda alternatif hortumlar da bulunur ve Hortum uzunluğu prizlerin konumlandırıldığı alana göre belirlenir. Vakum prizine takıldığında sistemi çalıştıran TAKÇIKAR ve hortum ucundan sistemi kapatıp açmak için ON/OFF düğmesi olan hortum modelleri bulunur.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Mustakil_Evler_Akilli_Model.10-canta.jpg

HER EVE ÖZEL
AKSESUARLAR

Pratik model Merkezi süpürge sisteminde geleneksel süpürgelerde kullanılan tüm aksesuarlardan bulunur. Bunun yanı sıra Evinize özel aksesuar aksesuarları da vardır. Bu sayede evdeki evcil dostlarımızın, şöminenizin, araçlarınızın, yüksek alanlarınızın vb. gibi bir çok alanın temizliğini rahatlıkla yapabilirsiniz.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Akilli_Model-kullanim-vakum-1.jpg

Sistem Nasıl Kullanılır?

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Akilli_Model-banner-1-1.jpg
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Akilli_Model-nasil-1.jpg

1

Günlük yüzey temizliği için Robotlar kullanılır. Robotun çalıştırılması için dünyanın neresinde olursanız olun cep telefonunuza indirdiğiniz uygulamadan başlat düğmesine basmanız yeterli. Robot temizliğe başlayacaktır.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Akilli_Model-nasil-2.jpg

2

Robot iş bittiğinde yada şarjı azaldığında istasyonuna döner. Merkezi süpürge sistemi otoma-tik olarak haznesini boşaltır, filtre ve fırçalarını temizler. Temizlik yarım kaldıysa, şarjı yeterince dolduğunda tekrar temizliğe başlar ve bitirir.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Akilli_Model-nasil-3.jpg

3

Genel temizlik ve mobilyaların üzerlerinin temizliği için hortum ve aksesuarlar kullanılır. Temizliğe başlamak için hortumun vakum prizine takılması yeterlidir. Hemen 90 km/s hızla hareket eden bir vakum ile temizliğe başlayabilirsiniz.
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/Akilli_Model-nasil.4.jpg

4

Esnek, hafif hortumu ve zengin aksesuarları ile evinizin her yerini hızlı ve etkin bir şekilde temizleyebilirsiniz. Temizlik işleri tamamlandığında hortum ve aksesuarlar toplanarak askısına asılır.

Çalışma şeklini nasıl görebilirim?

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2020/12/showcar-dark.jpg
Sistemin çalışma şeklini aşağıdaki video linkini tıklayarak izleyebilir, Showroomlarımızı ziyaret edebilir, yada AVRUPA’da ilk ve tek olan SHOWCAR’n (mobil showromun) istediğiniz bir adrese gelmesini talep edebilirsiniz.
1
Hangi aşamada evime uygulatmalıyım?

Akıllı Model Merkezi Süpürge Sistemini, eviniz kaba inşaat aşamasındayken, tadilat veya boya badana işlemleri sırasında rahatlıkla uygulatabilirsiniz.

Hale hazırda oturulan evler için özel çözümlerimiz ve vakum hattı gerektirmeyen sistemlerimiz de mevcuttur.

2
Vakum hattında hangi tür borular kullanılıyor?

Vakum hatlarında 2” çapında ASTM F-2158 uluslararası vakum standardına uygun PVC vakum boruları
kullanılır. Bu standarda sahip borular antistatik özellikte, kavisleri vakum için özel tasarlanmış ve
bağlantı noktalarında tam eşleşme sağlarlar.

Yangın yönetmeliği olan yapılar için, yangın geciktirici M1 sınıfı PVC borular, galvaniz çelik, alüminyum yâda paslanmaz çelik borular da kullanılır.

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2020/12/rohrsystem.gif

Kullanılmaması Gereken Borular
Her üründe olduğu gibi vakum boruların da taklitleri bulunmaktadır. Taklitleri antistatik değildir ve
bağlantı noktalarında tam eşleşme sağlamazlar. Bu tür borularla yapılan altyapıda tıkanma olasılığı
artacak ve ilerleyen zamanlarda sizlere külfet olmaya başlayacaktır.

Bunun yanı sıra sistemin vakum hattında ülkemizde kullanılan pis su boruları geçmişte kullanılmış ve
bazı firmalar tarafından hala kullanılmaya devam etmektedir. Ancak, pis su borularının yapısı vakum
borularından farklıdır. Bu nedenle pis su boruları ile yapılan altyapıda tıkanma olasılığı artacak ve
ilerleyen zamanlarda sizlere külfet olmaya başlayacaktır.

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2020/12/abwasserrohr.gif
3
Vakum Hattını kendi tesisat ustama yaptırabilir miyim?

Vakum hattının ehliyet sahibi eğitimli Merkezi Süpürge Sistemi teknik personeli tarafından yapılması gerekir. Firmamız, tüm teknik personelini yurtdışı fabrikalarda eğitmiş ve her geçen gün gelişen teknolojiye göre eğitimlerini güncellemektedir. Herhangi bir tesisat ustasına vakum hattı uygulamasını yaptırırsanız, iş bitiminde boruların üzeri kapanmadan mutlaka firmamıza test ettirmeniz gerekir. Aksi durumunda hortumu çekip çıkarmada sıkıntı yaşayabilirsiniz.
4
Vakum Ünitesini Nereye Konumlandırmalıyım?

Vakum ünitesi, çok katlı evlerde en alt kata (teknik oda, kiler, depo, otopark vb. gibi) tek katlı evlerde balkon, depo ve kiler gibi alanlara konumlandırılır.

Vakum ünitesinin konumlandırıldığı yer için ; ünitenin çıkardığı sesten (max. 66 db) rahatsız olmamak için yaşam mahallinden uzakta bir yer tercih edilmeli ve egzoz hattı dış mekana çıkarılabilir olmalıdır.

DİKKAT! Vakum ünitesi bazı evlerde çatı kat arasına konumlandırılabilir. Ancak, konumlandırılan alan ile temizlenecek alan arasındaki kot farkı 3 metreden fazla olmamalıdır.

5
Robot Halıları etkin ve derin temizleyebilir mi?

Robot yüzey temizliği için tasarlanmış ve genel itibari ile gırgır mantığında çalışır. Her gün çalıştırılır ve tozların halıların derinliklerine gitmesi engellenir. Ancak, buna rağmen derin ve etkin temizlik için merkezi sü-pürge sisteminizin hortumunu kullanmalısınız.
6
Robot tüm halıların üzerinde rahat hareket edebiliyor mu?

Robot özel tekerlekleri ile tüm halıların üzerine çıkıp-inebilir ve halı üzerinde rahat hareket edebilir.
7
Robot merdivenlerden düşmüyor mu?

Robot üzerinde bulunan anti-düşme sensörleri, basamağa geldiğinde anlar ve geri çevirir. Merdivenlerden düşmez.
8
Robot köşeleri temizleyebiliyor mu?

Robot üzerinde bulunan köşe fırçaları ulaşabildiği tüm her yeri köşe bucak temizler.
9
Robotun ölçüleri nedir? Koltuk ve kanepe altlarına girebilir mi?

Robotun çapı 35cm, hareket halindeki yüksekliği 8 cm’dir. Bu ölçülere uygun her alana rahatlıkla girip temizlik yapabilir.
10
Robot tankına doldurulan su paspaslama işleminden sonra boşaltmak gerekiyor mu?

Robot haznesine doldurulan su, üzerindeki mopun nemlendirilmesi için kullanılır. Paspaslama işlemi sonunda tankta su kalmaz, boşaltmaya gerek yoktur.
Not: Robotu paspaslama işlemi tamamlanmadan kapatırsanız, haznesindeki suyu boşaltmanız gerekir.
11
Robot temizlediği ince tozu ortama geri dağıtmıyor mu?

Robot üzerinde her ne kadar vakum motoru (28 Watt) olsa da genel olarak gırgır mantığında çalışır. Ayrıca üzerinde biri hepa olmak üzere 2 filtre vardır. Bu nedenle tozlar ortama dağılmaz.
12
Genel temizlik İçin Vakum Priz Sayısını azaltıp, uzun hortum tercih etsem olur mu?

Akıllı Model Merkezi süpürge sisteminde hortum boyu standardı 9 metredir. Bu uzunluk bazı Avrupa ülkelerinde 7,5 metreye kadar düşürülmüştür. Hortum uzunluğu bazen isteğe bağlıdır, ancak bazen evinizin yapısı ve prizlerin konumuna göre belirlenir.
Evinizin yapısı müsaitse daha fazla vakum prizi monte edip, hortum boyunu kısa tutmak sistemin daha verimli çalışmasını sağlar.
13
Sistemin Emiş Gücü Ne Kadardır?

Akıllı modelde Vakum Ünitesi sabit ve gezdirilmediği için hacimsel olarak daha büyük, yüksek vakum yapabilen motorları vardır. Bu nedenle genel temizlik sırasında portatif süpürgelere kıyasla 3-4 kat daha güçlüdür. Teknik ekibimiz iş bitiminde ölçü aletleri ile bunu ispatlamaktadır.
Robot ise gırgır mantığında çalışır, vakumdan daha çok döner fırçalarla temizlik yapar.
14
Evim çok katlı, her katta aynı anda temizlik yapabilir miyim?

Akıllı modelde, robot ve temizlik hortumu ile yapılmak üzere 2 şekilde temizlik yapılır. Bir katta hortum ile temizlik yapılırken, aynı katta veya diğer katta robot temizlik yapabilir. Yada her katınızda robot varsa birbirinden bağımsız olarak aynı zaman diliminde çalışabilirler.
Ancak, hortumla yapılan genel temizlik için siz talep etmediyseniz, sistem tek kullanıcı olarak uygulanır. Çok kullanıcılı sistem talep ediyorsanız proje aşamasında teknik ekibimize bilgi vermeniz gerekir.
15
Sadece Kuru Toz Temizliği mi yapabiliyorum?

Robot paspaslama işlemi de yapar. Genel temizlik için kullanacağınız hortum ile sadece kuru toz temizliği yapılır. Sıvı temizliği yapmak için ara mobil seperatör alınması gerekir. Bunun yanı sıra şömine bulunan evlerde, kül temizliği, evcil hayvan temizliği gibi temizlikler yapılabilmektedir. Ancak, bunun için bazı özel aksesuarları da almanız gerekir.
16
Sıvı Emişi Yapabilir miyim?

Robot, tankına doldurulan su ile sadece paspaslama işlemi yapabilir. Sıvı emişi yapamaz.
Genel temizlik için kullanacağınız hortum ile bir bardak yada bir fincan sıvı emişi yapılabilir, vakum hattı ve vakum ünitesi zarar görmeyecektir. Ancak, evinizde yoğun su (sürahi dolusu, bir leğen, küvet dolusu gibi) su emişi yapmak yada şampuanlı yıkama yapmak isterseniz Islak-Kuru Sistemi tercih etmelisiniz. Is-lak-Kuru sisteme de robot ilave edilerek akıllı modele çevrilebilir.
DİKKAT: Yanıcı sıvı ve gazların emişi kesinlikle yapılamaz. Şekerli yada yapışma özelliği olan bir sıvı emişi yaptıysanız Teknik Servisimizi arayarak vakum hattınızı kontrol ettirmeniz gerekir.
17
Emiş Gücü Zamanla Azalır mı?

Robot gırgır mantığında fırçaları ile temizlik yaptığı için, fırçaları hasar görmediği sürece verimi değişmez. Genel temizlikte vakumla temizlik yapıldığı için vakum ünitesinin gücü önemlidir. Bazı vakum ünitelerinde emiş gücü hiç düşmez hep yüksek kalır, ancak bazı ünitelerde filtre kirlendikçe emiş gücü düşebilmektedir. Bu tür bir ünite tercih edildiyse filtrenin daha sık temizlenmesi gerekebilir.
18
Vakum hatları zamanla tıkanır mı?

Normal şartlar altında vakum hatlarının tıkanması çok zordur. Çünkü; temizliğin yapıldığı aksesuarın emiş deliği 18-22mm (robot çöp haznesi boşaltma deliği 22mm) , hortum çapı 32mm, vakum hattı çapı ise 51mm’dir. Özetle temizliğin yapıldığı aksesuardan başlamak üzere vakum hattına kadar, çap hep genişlemektedir. Ancak, buna rağmen çok nadir olsa da hatalı kullanım nedeni ile hatlar tıkanabilmektedir.
Ancak, vakum hatları tıkansa da kırma dökme yapmadan açılabilmektedir.
Firmamız, kendi satışını yaptığı markaların yanı sıra piyasa da bulunan birçok markaya servis hizmeti vermektedir. 30 Yılda yaklaşık 45 binin üzerinde sisteme teknik servis desteği verilmiştir. Tıkanıklık için firmamıza gelen servis taleplerinin ortalaması, tüm servis taleplerinin % 1’ini aşmamaktadır.
19
Evimde hale hazırda merkezi süpürge var, Akıllı modele çevirebilir miyim?

Evinizde kullandığınız sistem ister, standart model kuru sistem, ister standart model ıslak-kuru sistem, isterse pratik model olsun, robot ilavesi ile akıllı modele çevirebilirsiniz.
Bunun için tek yapmanız gereken teknik servisimizi arayarak (02120-325 08 84) keşif talep etmek olacaktır. Teknik servisimiz size en uygun çözümü bulacaktır.
20
Garantisi ve Ömrü nedir?

Merkezi süpürge sistemleri uzun ömürlüdür. Seçilen sisteme göre değişmekle birlikte ömrü evinizin ömrünün ekonomik ömrü ile aynıdır.
Firmamızın satışını yaptığı ürünlerin ömrü 15-20 yıl arasında değişmektedir. Garantisi, seçilen ürüne göre değişmekle birlikte 2 ile 5 yıl arasında değişir.

AKILLI MODEL
MERKEZİ SÜPÜRGE SİSTEMİ BİLEŞENLERİ

Akıllı Model Merkezi Süpürge Sistemi; vakum hattı, vakum prizleri, vakum ünitesi, temizlik seti (hortum ve aksesuarlar), özel aksesuarlar ve uygulama işçiliğinden oluşur.

https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/daireler-pratik-model-supurge-7.jpg
Her biri Dünyanın
önde gelen markaları
tarafından üretilmiş,
yeni teknoloji
vakum üniteleri
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/daireler-pratik-model-supurge-3.jpg
Uluslararası standartlarda,
fabrika sertifikalı
uzman montaj
ekibinin yaptığı
uygulama şekilleri
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/daireler-akilli-model-supurge-1.jpg
Her mekana uygun,
farklı renk ,
boyut ve modellerde
tasarlanmış bir birinden
özel vakum prizleri
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/akilli-model-supurge-7.jpg
Merkezi süpürge sistemi
ile entegre olabilen
otomatik tahliye sistemine
sahip benzersiz
temizlik Robotları
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/akilli-model-supurge-8.jpg
Her biri özel olarak tasarlanmış, farklı boylarda hortumlar ve zengin aksesuardan oluşan temizlik setleri
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/akilli-model-supurge-10.jpg
Uluslararası
vakum standartlarında
üretilmiş, farklı
çap ve özelliklerde
vakum hattı
https://www.mervaks.com/wp-content/uploads/2021/01/akilli-model-supurge-13.jpg
Her evin kendine özel temizlik ihtiyacı vardır. İhtiyaçlarınızı karşılamak üzere tasarlanmış özel aksesuarlar

>>> Size uygun bir çözüm bulmak bizim işimizdir <<<

Happy family having fun time at home together
Ayrıcalıklı bir yaşam alanı ister misiniz?
Happy family having fun time at home together
PROJENİZ ayrıcalıklı olsun ister misiniz?
Happy family having fun time at home together
PARTNER olmak ister misiniz?

Teklif Alın

Sistemi uygulatmak için yan taraftaki iletişim yöntemlerinden birini
veya aşağıdaki formlardan herhangi birini doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

DİKKAT! Size özel bir çözüm sunabilmemiz için detaylı teklif formunu doldurmanızı rica ederiz.
+90 212 325 08 84
+90 530 762 73 52
info@mervaks.com

MERVAKS

Bugün halen, ülkemizdeki birçok büyük inşaat firmasının çözüm ortaklığını yürüten firmamız, Uluslararası ortakları ile ve ürün, satış, uygulama ve teknik servis hizmetleri konusunda dünyanın sayılı AVRUPA'nın en büyük Merkezi Süpürge Sistemleri firmalarındandır.
KVKK Aydınlatma Metni
ÇALIŞMA SAATLERİ
Hafta içi hergün
Saat 8.00 - 17.00
Hafta sonu
Acil Erişim Hattımızdan arayabilirsiniz
LOCATION
Maslak Mah. AOS 9.Sok. No:310/1
İç Kap No:39 ATA Plaza
Sarıyer / İSTANBUL
TELEFON
+90 (212) 325 08 84
E-POSTA
info@mervaks.com
tr_TRTurkish